Microsoft wydaje patch dla Internet Explorer, także dla użytkowników Windows XP

Microsoft wydaje patch dla Internet Explorer, także dla użytkowników Windows XP

Niedawno odkryta luka bezpieczeństwa w Internet Explorer wywołała sporo zamieszania. Luka dotyczyła wszystkich wersji tej przeglądarki internetowej i stanowiła spore zagrożenia dla bezpieczeństwa komputerów. Microsoft szybko zareagował na problem, wydając specjalny patch, którym ma załatać Internet Explorera. Co ważne, firma nie pominęła użytk0wników Windows XP, mimo że od zeszłego miesiąca nie wspiera już tej wersji systemu.

Nowy patch łatający lukę bezpieczeństwa jest właśnie rozpowszechniany przez Microsoft. Jeżeli macie w swojej przeglądarce Internet Explorer uruchomioną funkcję automatycznej aktualizacji, to nic nie musicie robić. Program sam się zaktualizuje. Jeżeli jednak chcecie sprawdzić aktualizację ręcznie, wystarczy, że odnajdziecie w ustawieniach swojej przeglądarki zakładkę Windows Update i ją klikniecie.

Choć patch został udostępniony również użytkownikom Windows XP, to Microsoft wciąż zachęca do zaktualizowania systemu do wersji 7 lub 8.1. Firma udostępniła łatkę w drodze wyjątku i raczej nie można się spodziewać, że Microsoft będzie wspierał XP w przyszłości.

Źródło: The Official Microsoft Blog

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji