Google Search przejął rolę domyślnego launchera w Android 4.4

Google Search przejął rolę domyślnego launchera w Android 4.4

Jedna z największych zmian w najnowszej wersji systemu Android, może zostać całkowicie niezauważona. Nie zobaczycie jej na zdjęciach systemu, ani na żadnym wideo. Mała, drobna zamiana, dotyczy bowiem czegoś, co na pierwszy rzut oka nie jest widoczne. Chodzi o aplikację Google Search, która przejęła teraz rolę launchera.

Od teraz to właśnie ta aplikacja, wykorzystywana wcześniej głównie do wyszukiwania, stała się odpowiedzialna za m. in. obsługę widgetów. Launcher Google Home (usługa, która uruchamia aplikację i wygląd ekranu głównego) i jego funkcje zostały po prostu wchłonięte przez Google Search. Co dokładnie to oznacza?

Google Search w KitKat 4.4

Na razie niezbyt wiele, oprócz tego, że zmieniła się aplikacja odpowiedzialna za wygląd najważniejszych miejsc systemu.Teraz to aplikacja wyszukiwarki Google posiadać będzie większość wiedzy na temat aplikacji z których korzystamy i tego, jakie widgety mamy na ekranie.

Dlaczego Google decyduje się na taki ruch? Celem jest zmiana sposobu użytkowania z telefonu – zamiast systemu na którym korzystamy z różnych, często niezależnych aplikacji, dostaniemy system Android, nad którym kontrolę ma jeden launcher od Google. Chodzi o więcej kontroli nad systemem. Podobnie sytuacja ma się z Facebook Home. Mimo tego, że jego użytkownicy korzystają niewątpliwie z systemu Android, wszystkie ich działania obsługiwane są przez launchera Facebooka. W mobilnym systemie Google aplikacją, która będzie nadrzędna, będzie Google Now. Wszystkie narzędzia Google zostaną jej podporządkowane. Co przyniesie ta zmiana użytkownikom? By odpowiedzieć na to pytanie, musimy trochę poczekać…

Powiązane artykuły:

Źródło

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy