Aplikacje na Windows Phone, które zastąpią Ci usługi Google

Aplikacje na Windows Phone, które zastąpią Ci usługi Google

Kupujemy nową Nokię Lumię lub HTC z Windows Phone, a tu niespodzianka. Jeżeli do tej pory korzystaliśmy z usług Google, takich jak Gmail, Chrome, czy Google Maps, to na nowym smartfonie ich nie uraczymy. A przynajmniej nie pod postacią osobnych aplikacji. Co zrobić? Bez paniki, zawsze znajdą się jakieś alternatywy.

Między Google a Microsoftem trwa cicha wojna. Microsoft bardzo by chciał, aby internetowy gigant stworzył na Windows Phone odpowiedniki swoich najpopularniejszych aplikacji. Jednak Google się do tego nie śpieszy. W tym małym konflikcie najbardziej cierpią użytkownicy, którzy z jednej strony chcieliby mieć dostęp do Gmaila czy Map Google, z drugiej jednak wolą Nokię Lumię lub HTC z Windows Phone. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, to mamy dla Ciebie listę aplikacji, które pomogą Ci zastąpić popularne, mobilne programy od Google.

YouTube HDYouTube HD

YouTube to najpopularniejszy serwis do umieszczania i oglądania różnego typu wideo. Oczywiście, dzięki mobilnym aplikacjom na Android czy iOS, użytkownicy smartfonów i tabletów mogą cieszyć się zaletami tego serwisu na swoich urządzeniach mobilnych. Gorzej z fanami Windows Phone. Google oczywiście nie wydało oficjalnej aplikacji dla YouTube. Szczęśliwie Windows Phone Store pełny jest alternatyw. Jedną z nich jest YouTube HD. Jest to darmowa aplikacja na Windows Phone, która daje dostęp do tego serwisu wideo. Dzięki niej bez problemu można oglądać filmiki, przeglądać najpopularniejsze wideo, również po kategoriach, wyświetlać subskrypcje. YouTube HD pozwala także na nagrywanie i dodawanie wideo. Jeżeli chcesz wygodnie przeglądać YouTube na swoim smartfonie z Windows Phone, to koniecznie wypróbuj tę aplikację.

Pobierz YouTube HD na Windows Phone

UC BrowserUC Browser

Do przeglądania sieci na Windows Phone zawsze możesz skorzystać z przeglądarki Internet Explorer Microsoftu. Jeżeli jednak nie lubisz tego rozwiązania i tęsknisz do Chrome, to spróbuj UC Browser. Aplikacja ta posiada wiele użytecznych funkcji, w tym pasek szybkiego wyszukiwania, możliwość dodawania zakładek oraz przeglądania historii. UC Browser obsługuje karty, ma manager pobrań oraz stronę szybkiego wybierania. Można do niej dodawać ulubione strony internetowe i je personalizować. Nie jest to może Chrome, ale całkiem dobrze spełnia swoje zadanie.

Pobierz UC Browser na Windows Phone

HERE MapsHERE Maps

Fani usług Google bez wątpienia najbardziej zatęsknią za Google Maps. Niestety, ciężko trafić na dobrą aplikację obsługującą mapy Google, posiadającą przy okazji wszystkie najważniejsze funkcje tej usługi. W tym przypadku warto skorzystać z HERE Maps. Aplikacja pokazuje oczywiście nasze położenie na mapie, pozwala na wyznaczanie kierunków oraz ma pieszą i samochodową nawigację. Dodatkowo można przełączyć mapy na widok satelitarny, ale zdjęcia nie należą do najczytelniejszych. HERE Maps może nie posiada wszystkich funkcji i rozwiązań Google Maps, ale może stanowić całkiem dobrą alternatywę dla tej aplikacji.

Pobierze Here Maps na Windows Phone

Bing TranslaterBing Translator

Google Translate to bardzo przydatna aplikacja. Można ją wykorzystać w szkole, w biurze czy w zagranicznej podróży. Dzięki tej aplikacji świat języków obcych staje przed nami otworem. Niestety, i w tym przypadku Google nie pokusiło się o wydanie aplikacji na Windows Phone. Jest za to Bing Translator. Ta aplikacja od Microsoftu ma ten sam cel – tłumaczyć. I radzi sobie z nim całkiem dobrze. Choć nie oferuje tak dużej bazy językowej, ma za to inne, ciekawe funkcje. Wśród nich rozpoznawanie mowy oraz skanowanie tekstu w czasie rzeczywistym. Niestety, nie wszystkie te funkcje posiadają wsparcie dla języka polskiego. Niemniej jednak warto mieć na swoim telefonie przynajmniej jedną aplikację do tłumaczenia, a Bing Translator może okazać się dobrym wyborem.

Pobierz Bing Translator na Windows Phone

MetroMailMetroMail

MetroMail to aplikacja do obsługi Twojej poczty na Gmailu. Jeżeli korzystasz z tego rozwiązania Google, to niestety, ale nie znajdziesz dedykowanej aplikacji dla Windows Phone. Trzeba więc jakoś się ratować. Windows Phone Store oferuje szereg aplikacji do obsługi Gmaila lub będące nakładką na wersję webową tej poczty. MetroMail to jedna z ciekawszych propozycji. Nie tylko daje dostęp do gmailowej skrzynki, ale również wspiera wiele kont pocztowych na raz. Nie jest to jednak aplikacja darmowa, a dodatkowo nie ma możliwości jej sprawdzenia przed zakupem. Jeżeli nie macie ochoty wydawać pieniędzy tylko na aplikację do Gmaila, to zawsze możecie skonfigurować pocztę od Google w natywnej aplikacji pocztowej na Windows Phone. Spełnia ona swoje zadanie całkiem dobrze.

Pobierz MetroMail na Windows Phone

To dopiero początek…

To oczywiście nie wszystkie aplikacje Google, których brakuje na Windows Phone. Wybrałem jednak te, z których zapewne większość z Was korzysta najczęściej. Czy w ogóle istnieje jakaś aplikacja od giganta z Mountain View na Nokia Lumia lub HTC z Windows Phone? Tak, jedna. Nazywa się po prostu Google, i obsługuje wyszukiwarkę tej firmy. Niestety, obawiam się, że jeszcze będziemy musieli trochę poczekać na inne aplikacje od Google na Windows Phone.

A Wam, których aplikacji z Android i iOS najbardziej brakuje na Windows Phone?

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji