Inbox od Google zmieni sposób w jaki działają aplikacje pocztowe? Na to wygląda!

Inbox od Google zmieni sposób w jaki działają aplikacje pocztowe? Na to wygląda!

Google zaprezentował wczoraj swoja zupełnie nową aplikację – Inbox. To klient poczty e-mail, który łączy ze sobą funkcjonalność Gmaila i kart Google Now. Zapowiada się naprawdę świetnie!

Inbox prezentuje bardzo ciekawe podejście do koncepcji aplikacji pocztowej. Zamiast listy kolejnych wiadomości, mamy karty oznaczone ikonami lub miniaturkami obrazów. Te z maili, które należą do tego samej grupy (np. oferty lub informacje z naszych sieci społecznościowych) są pogrupowane razem. Karty można z łatwością archiwizować i obsługiwać przy pomocy gestów, np. przesuwania w bok. Oprócz wiadomości e-mail w Inbox pojawiają się informacje dotyczące naszych rezerwacji i przypomnienia, podobnie jak w Google Now.

Inbox Android

Na pewno zastanawiacie się co się stanie z Gmailem, jeśli Google wydaje tak ciekawą i nowoczesną aplikację jak Inbox? Na szczęście wszyscy możemy spać spokojnie, bo nowy program od korporacji z Mountain View korzysta z w dużej mierze z zasobów klienta poczty Google. Aplikacja Gmail na pewno nie zniknie więc z internetu.

No dobra, zapytacie, ten Inbox wygląda naprawdę świetnie, gdzie mogę go pobrać? Niestety, na razie dostępny jest on tylko na zaproszenie, więc musicie znać kogoś kto otrzymał już do niego dostęp. Jeśli bardzo zależy wam na tym, by móc przetestować tę aplikację, możecie wysłać e-maila na adres inbox@google.com, z prośbą o zaproszenie.

Inbox będzie dostępny jako aplikacja na Androida, iOS-a oraz w formie aplikacji webowej, podobnie jak Gmail.

Źródło: Official Gmail Blog

Zobacz także:

Łatwiejsze udostępnianie na Google Plus, ale chyba nikogo to nie obchodzi?

Wujek Google radzi: jak przenieść się z iPhone’a na Androida

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji